Vzdělávací materiály

 

online-vyuka-infografika  (Zdroj: Doporučení MŠMT)

 

 

 

Materiály pro podporu online výuky

 

 

Vzdělávání #NaDálku

 

Souhrnné materiály MŠMT, včetně doporučení a rozcestníku s nástroji pro vzdělávání (zde).

Souhrnné materiály vč. návodů poskytuje i oddělení CŽV na ZČU (zde).

 

 

Microsoft Teams

 

Zde najdete stručný návod pro vyučující připravený pracovníky CIT VFU , jak vše správně nastavit. Použití ze strany studentů je popsáno zde.

(Pro správné fungování je doporučováno používat prohlížeč MS Edge nebo Google Chrome!)

 

Můžete také použít návody MUNI, které jsou přehledně rozdělené do jednotlivých sekcí (zde), případně oficiální výuková videa od Microsoftu (zde).

 

 

Adobe Connect

 

Adobe  Connect  je  platforma,  která  umožňuje  simulaci  „třídy“.  Nabízí  možnost přenosu  nejen  hlasu,  ale  také  videa,  připravené  prezentace,  simulaci  tabule  a  podporuje  interakci posluchačů  mnoha  způsoby.

Tento návod vznikl v rámci Farmaceutické fakulty VFU Brno a klade si za cíl podpořit distanční výuku pomocí on-line prezentací / webinářů. Manuál  se celkově dělí na dvě části - jedna pro správce (zde) a jedna pro přednášející (zde).  

 

 

Moodle

 

Jak pracovat s Moodlem se můžete naučit/přiučit např. v online kurzu naší fakulty Moodle snadno a rychle (zde) nebo kurzu ZČU Autorská příprava kurzů v LMS Moodle (zde).

Můžete také využít manuály v pdf zde nebo zde.

 

 

Online prezentace - tipy pro vyšší efektivitu

 

Zde jsme pro Vás připravili přehledné shrnutí zásad, které je vhodné dodržet při online prezentaci / "webináři" - tj. rozdíly oproti klasické "face-to-face" prezentaci.