Výměnné programy

Program Erasmus+, studijní pobyt (SMS)

 

Pokud chcete v zahraničí studovat, vyberete si jednu z univerzit, se kterou máme podepsánu partnerskou smlouvu, podáte si přihlášku na Erasmus (deadline bude přibližně v polovině listopadu, termíny stanovuje pan prorektor), připravíte si svou motivaci, proč právě tato země a tato univerzita, přijdete na výběrové řízení, kde si zkontrolujeme vaši schopnost konverzace v angličtině a je to! Podepíšete smlouvu, sbalíte kufry a jedete. Po návratu vám uznáme předměty, jejichž sylaby se shodují s těmi našimi. U předmětů, k nimž nemáme ekvivalent, proběhne přepsání do STAGu, budete je tam mít tedy zadány tak, jako na zahraniční univerzitě. Minimální délka pobytu je 90 dní, maximální 364 dní, mobilita musí proběhnout v nadcházejícím akademickém roce, resp. od 1. 6. do 30. 9. dalšího roku. Financování je rozděleno do tří skupin dle ekonomického zařazení země:

Země s vyššími životními náklady (DK, IRL, FR, IT, A, FI, SE, UK, LI, NO) → 510 €/měsíc

Země se středně vysokými životními náklady (BE, DE, GR, ES, HR, CY, LU, NL, PT, SI, ISL, TR) → 450 €/měsíc

Země s nižšími životními náklady (BG, EST, LT, LV, HU, MT, PL, RO, SK, FYROM) → 330 €/měsíc.Program Erasmus+, pracovní stáž (SMT)

 

Pokud máte v plánu raději stáž, je to čistě na vás - najděte si jakoukoliv lékárnu/firmu/laboratoř/fakultu v rámci partnerských zemí Erasmus+ (EU + Island, Makedonie, Norsko, Lichtenštejnsko, Turecko), kde vám přislíbí, že vás na danou dobu na stáž přijmou. Budete potřebovat potvrzení o tom, že si vás tam nechají minimálně na 60 dní, maximum pobytu je 365 dní. Vyplníte si Erasmus přihlášku, přiložíte akceptační dopis z dané instituce, projdete výběrovým řízením, podepíšete smlouvu, sbalíte kufry a jedete. Po návratu vám část stáže můžeme uznat jako lékárenskou praxi, případně můžete v zahraničí připravit výzkum ke své diplomové/dizertační práci. To vše je ale nezbytné domluvit si dopředu. Minimální délka pobytu je 60 dní, maximální 365 dní. Mobilita musí proběhnout v nadcházejícím akademickém roce, resp. od 1. 6. do 30. 9. dalšího roku (dá se tak začít stážovat již přes prázdniny a mobilita tak nemusí ovlivnit vase studium). Financování je stejné jako u studijní mobility Erasmus+ a je navýšeno ve všech kategoriích o 150 €/měsíc. Na pracovní stáž můžete také vyjet i v případě, že jste studijní pobyt už absolvovali.

 

 

Absolventský Erasmus+

 

Jsi studentem pátého ročníku, nestihnul jsi vyjet na Erasmus, a teď toho lituješ? Pak pro tebe máme skvělou zprávu! Je totiž možno vyjet také na absolventskou mobilitu! Podmínky jsou stejné, jako podmínky praktického pobytu – najdete si instituci, která vás přijme, odstátnicujete a nejdříve 1. 6. odjedete na minimálně 60 dní, maximálně 365. Pozor – mobilita ale musí skončit nejpozději 365 dní po vašich státnicích.

 

 

Granty Interní mobilitní agentury VFU

 

vypisuje každý rok prorektor pro zahraničí a pravidla se mohou měnit.

Hodí se k financování kratších studijních a výzkumných pobytů a podrobnosti najdete zde.

 

S dotazy k mobilitám se prosím obracejte na studijní referentku

Mgr. Adéla Firlová (pharmacyerasmus(at)vfu.cz, 541 562 804)