Výměnné programy

Program Erasmus+, studijní pobyt

 

Můžete vyjet na zahraniční univerzitu, se kterou máme smlouvu. Aktuální seznam

Minimální délka pobytu je tři měsíce, maximální se řídí konkrétní smlouvou.

Pokud se rozhodnete studovat v jazyce školy, uznáme Vám kredity za předměty, které obsahově odpovídají našemu kurikulu (seznam schvalujeme před odjezdem).

Pokud se rozhodnete pracovat v rámci pobytu na diplomové nebo jiné vědecké práci, většinou nemusíte ovládat jazyk cílové země, stačí angličtina.

Když Vám po absolvování pobytu nestačí kredity na postup do dalšího roku studia v MSP, pan děkan Vám může povolit výjimku a v praxi Vás pro nesplnění postupových kritérií nevyloučíme, jen si studium prodloužíte o rok.

 

Program Erasmus+, pracovní stáž

 

V rámci programu je možné také absolvovat stáž v zahraničním podniku, lékárně, nebo na univerzitě nebo jinde.

Není k tomu nutná bilaterální smlouva jako v případě studijního pobytu, ale dohoda o přesné náplni stáže mezi naší školou, Vámi a podnikem.

Stáž trvá dva až dvanáct měsíců, stipendium je při ní vyšší než při studijním pobytu a mohou na ni vyjet i studenti, kteří už studijní pobyt Erasmus+ absolvovali.

Hlavní rozdíl mezi studijním pobytem a pracovní stáží je v náplni práce: student studuje, stážista pracuje, jako by měl na instituci plný pracovní úvazek.

Přijímací organizaci si sháníte sami, je ale nutné předjednat přesnou náplň pobytu jak s námi, tak s podnikem.

Pracovní stáž programu Erasmus+ se pro Vás ideálně hodí, pokud byste rádi absolvovali část povinně šestiměsíční praxe v zahraničí. Kromě už zmíněných pravidel platí, že:
- pokud chcete stáž uznat jako část předmětu Lékárenská praxe, je nutné, aby Vám lékárnu schválila paní dr. Mazánková z ÚAF
- praxi je možné realizovat v daném akademickém roce - v programu Erasmus+ ale akademický rok začíná už v červnu. To se hodí v případě, že byste rádi stáž absolvovali přes prázdniny tak, aby nekomplikovala Vaše studium.

 

Granty Interní mobilitní agentury VFU


vypisuje každý rok prorektor pro zahraničí a pravidla se mohou měnit.

Hodí se k financování kratších studijních a výzkumných pobytů a podrobnosti najdete zde.

 

S dotazy k mobilitám se prosím obracejte na studijní referentku

Mgr. Adéla Firlová (pharmacyerasmus(at)vfu.cz, 541 562 804)